AHŞAP PUZZLE’LARIN ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNE FAYDALARI

Ahşap puzzlelar çocuklarımızın; parça bütün ilişkisini deneyimleyerek Problem Çözme Yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Parçaları doğru yere yerleştirmeye çalışırken Çocuklarımızın El-Göz Koordinasyonu ve İnce Motor Kasları gelişir. Parçaları bir araya getirerek, iki boyutlu Ahşap Puzzle’lar ile çocuklarımız kavradıkları parçaları hissetmenin keyfini süreceklerdir.

Yatay puzzle olmasının yanı sıra  eşsiz puzzle pzarçaları üst üste dizildiğinde artık bir denge oyununa dönüşür. Parçaları bir denge içerisinde titizlikle üst üste dizmeye çabalarken çocuklarımızın konsantrasyon süreleri gittikçe gelişir. Denge oyunu neticesinde ise neşeli ve eğlenceli renkleri ile oluşturdukları üç boyutlu figürler ile Çocuklarımız Yaratıcılık ve Hayal Güçlerini kullanarak birden fazla oyun kurabilir, araç isimleri ve meslekleri pratik edebilirler. Üç boyutlu Ahşap Oyuncağının doğal ve sıcak yönü ile kurduğu oyunlara arkadaşlarını dahil etmek isteyeceğinden Çocuklarımızın Sosyal İlişki Kurma becerisi ve uyumu gelişir. Böylece yaşamı deneyimleyen bireyler olarak çocuklarımızın Öz Güveni gelişir.

Zamansız, eğitici, eğlenceli, ahşap oyuncaklar çocuklarımızı daha yaratıcı ve aktif olmaya teşvik eder. Çocuklarınız ahşabın sıcaklığını hissederek öğrensin, eğlensin ve yaşamı pratik etsin…